22.01.2020 r. Spotkanie DKK HORUS – Monika Sawicka.

•          Dnia 20 stycznia 2020 roku odbyło się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki „Horus” w Dziwnowie. Przybyły wszystkie  członkinie klubu  i przy kawce i ciachu omawiałyśmy książkę.

7 kolorów Monika Sawickiej

„Siedem Kolorów Tęczy” to tekst pełen pozytywnej energii i – jak w przypadku każdego dzieła Moniki Sawickiej – oprawiony dużą dawką dobrego humoru oraz dystansu do polskiej rzeczywistości, w której jest osadzony. W najnowszej książce Monika Sawicka daje Czytelnikowi dwie powieści w jednej, dwie mogłoby się wydawać różne historie, ale spięte klamrą, mające wspólny mianownik. Historia kobiety, która straciła syna i zaraz po tej tragedii została zostawiona przez męża, przeplata się tu z opowieścią o miłości rozdartej między dwoma światami i kulturami. Choć z pozoru zupełnie się one z sobą nie łączą, przenikają się na poziomie emocji, o jakich opowiadają. – „Siedem Kolorów Tęczy” to pochwała życia i hołd dla miłości. Powstała z najgłębszego smutku, a opowiada o wielkiej miłości, radości życia, pokonywaniu przeszkód nie do pokonania i szacunku dla każdego podarowanego nam dnia – o swojej najnowszej powieści mówi Monika Sawicka.  „To myśli kreują rzeczywistość” – te słowa, prowadzą ją przez dalsze życie i pozwalają każdego kolejnego ranka wstać z łóżka i z uśmiechem ruszyć w nowy dzień. Druga odsłona książki to opowieść o kobiecie walczącej o miłość niemal niemożliwą do zrealizowania, która zdarzyła się na granicy zupełnie różnych światów, kultur i obcych religii. Ale właśnie książka przekonuje, że niemożliwe nie istnieje… Obie historie udowadniają, że nikt nie może człowiekowi pomóc tak, jak jest w stanie zrobić to on sam – mocą swojego pozytywnego myślenia. A życie doświadczając, daje okazję do dalszego rozwoju i kroku na przód. Nasze życie może mieć tyle barw, ile zechcemy. Siedem to bardzo ładna cyfra. To Twoje życie, pomaluj je kolorami tęczy i pamiętaj, że w życiu najważniejsze jest samo życie. I miłość, która przetrwa wszystko, nawet śmierć.”.

Zapraszamy 24 Lutego na spotkanie , będziemy omawiać książkę Cobena „Odnaleziony”.

7 kolorów Monika Sawickiej

Zapraszamy 24 Lutego na spotkanie , będziemy omawiać książkę Cobena „Odnaleziona”

patronujemy
Okładka książki - 7 kolorów tęczy