Dzień Pluszowego Misia MBP i Promyczek Słońca – 25.11.2019 r.

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA co rok  obchodzimy 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania maskotki. Samo święto nie ma długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.  I właśnie 25 listopada 2019 roku Panie z biblioteki Iwona i Ula przybyły do przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie by z dziećmi i Paniami świętować  te dzień.

Pani Ula przeczytała historię powstania święta Misia i niezwykłej maskotki, którą jest   pluszowy Miś TEDDY  BEAR. Po przywitaniu dzieci z grup „Misie” i „Smerfy”, Pani dyrektor Renaty Klimowicz i Pań nauczycielek  rozpoczęliśmy nasze spotkanie od  –MISIOWEJ GIMNASTYKI-Dzieci robiły pajacyki, skłony, kręciły bioderkami i podnosiły wysoko kolana. Po takiej rozgrzewce przystąpiły do zadania, które polegało na ułożeniu puzzli. Dzieci poradziły  sobie świetnie, a zabawa  przy muzyce – podawanie sobie misia- wywołała wśród dzieci dużo uśmiechu.

Przechodzenie przez tunel to było zadanie, które wykonały doskonale dzieci, ale również Panie nauczycielki. Na zakończenie spotkania wszyscy zaśpiewali misiowi 200 lat,  zrobiliśmy wspólne grupowe zdjęcie i każda grupa otrzymała zadanie do wykonania w Sali.

Na drugą część spotkania przybyły grupy starsze „Duszki”, „Gumisie”  i „Tygryski”  z Paniami.

Pani Grażynka przywitała wszystkich zebranych i Pani Ula przedstawiła historię Dnia Pluszowego Misia – kiedy obchodzimy i co to za święto?.

Potem poproszono wszystkie dzieci o powstanie i przeprowadzono – Misiową  Gimnastykę – pajacyki, przeskakiwanie przez kałuże, przybijanie piątki z kolegą  kręcenie kółek i inne zadania. Zadanie układanie puzzli i rysowanie misia z zakrytymi oczami, wywołały wśród dzieci i dorosłych mnóstwo śmiechu.    Jak rysowały Panie, a jak dzieci można zobaczyć na zdjęciach.

-Puszczam Misia w krąg, aby wrócił do mych rąk- tak powiedziała Pani Grażynka i miś był przekazywany z rąk do rąk przy pięknej muzyce.

Zadania matematyczne, polegały na policzeniu ilości misiów na poszczególnych obrazkach i zaznaczenie ich ilości klamerkami.

Taniec z pokazywaniem  był przerywnikiem do przemieszczania się w tunelu. Jest  to zabawa, którą lubią i duzi i mali.

Wszystkie grupy zaśpiewały Misiowi 200 lat, zrobiły zbiorowe zdjęcie i udały się do sali, aby wykonać ostatnie powierzone im zadanie.

Był to przemiły czas spędzony z cudownymi dziećmi i mamy nadzieję na takie spotkanie znowu za rok.