Skrzaty – „wydrapywanki” i PHOTONY – 19.11.19 r.

Jak w każdy wtorek w naszej bibliotece odbyło się spotkanie „Skrzatowe”.

Tematem zajęć były – „wydrapywanki„ wykonane przy użyciu pasteli olejnych i czarnej farby.

Dzieci po wysłuchaniu opowiadania Jakuba i Wilhelma Grimm „Krasnoludki” przystąpiły do malowania.

Pomysły były różne, powstały domy, drzewa, serca ale była też abstrakcja. Kreatywność dzieci była  godna podziwu.

W czasie kiedy czarna farba wysychał , dzieci świetnie się bawiły przy muzyce i śpiewie Julki. Aby chwilę odpocząć zaczęto wydrapywanie na kartce papieru, a co się ukazało i powstało widać na załączonych zdjęciach.

Prawdziwą furorę zrobiły przedstawione przez panie Ule i Iwonę PHOTONY – ROBOTY EDUKACYJNE.  Dzieci poznały mała dozę możliwości robotów bowiem jeszcze w tym roku w bibliotece rozpoczną się regularne zajęcia z programowania robotów. Podobne zajęcia rozpoczną się w szkole podstawowej przy współpracy z biblioteką. Oczywiście o wszystkim będziemy informować na bieżąco J.

Za tydzień urządzamy wieczór wróżb Andrzejkowych. Prosimy o przyjście w strojach wróżek, czarodziei i nie zapomnijcie o wzięciu ze sobą dobrego humoru.