Skrzaty i rosnące farby 05.11. 2019 r.

Dnia 5 Listopada 2019 roku zawitały  do Biblioteki dzieci na zajęcia „ Skrzatowe”, aby wysłuchać opowiadania  S. Smalman  „Wilk ma  okropny katar” i wykonać pracę plastyczną. Po uważnym wysłuchaniu opowiadania dzieci zabrały się do zrobienia obrazków z wykorzystaniem  rosnącej farby.

Aby przygotować taką farbę trzeba było w równych proporcjach połączyć mąkę, wodę i sól i dopiero dodać do kilku porcji ciasta odpowiednie kolory farb. Mając tak przygotowane stanowiska  pracy dzieci zaczęły malować, a po skończeniu Pani Ula brała każdą pracę i trzymała 30 sekund w mikrofalówce. Efekty prac dzieci można oglądać na załączonych zdjęciach.

Za tydzień zrobimy jesienne obrazki i prosimy o przyniesienie liści , jarzębiny, słonecznika i innych ziaren.