DKK Horus – 28.10.2019 i „Strażniczka książek” Glaser Mechthild.

DKK Horus –  28.10.2019 i „Strażniczka książek” Glaser Mechthild.

Panie z Dyskusyjnego Klubu Książki „ Horus” w Dziwnowie spotkały się 28 X 2019 roku, aby porozmawiać o książce Glaser  Mechthild „Strażniczka książek”.

Kim jest autorka – otóż – Studiowała politologię, historię i zarządzanie gospodarką. Do dzisiaj mieszka i pracuje w Zagłębiu Ruhry, gdzie zdarza się jej tańczyć układy baletowe, a ponieważ nie ma o tym zielonego pojęcia, robi to zawsze w samotności. Uwielbia wymyślać zagmatwane historie i dość wcześnie zaczęła je zapisywać. Inspiracje znajduje wszędzie wokół, ale najlepiej wychodzi jej to przy filiżance gorącej miętowej herbatki.

Nasze Klubowiczki  stwierdziły, że chętnie też by chętnie podróżowały   ze wszystkimi ulubionymi  bohaterami swoich książek. Taką możliwość miała  Amy  w omawianej przez nas książce  i była szczęśliwa, ze mogła być blisko bohaterów swoich ulubionych książek  i wraz z nimi głęboko przeżywała  każdą opowieść. Kiedy okazuje się, że w świecie literatury panuje kompletny chaos i nic nie jest tak jak powinno ona staje na straży porządku i ładu.

Panie stwierdziły, że książka  prowadzi nas przez różne przeczytane  przez nas  w dzieciństwie książki i sięga do naszych dziecinnych wspomnień.

Nasze następne spotkanie Klubu DKK odbędzie się 25 listopada i będziemy czytać i omawiać książkę Katarzyny Miller „Bez cukru, proszę”.

Zapraszamy na nasze spotkanie Panie lubiące czytać i dyskutować o przeczytanych książkach.