NOC BIBLIOTEK w Dziwnowie była SUPER!!!

W dniu 5 października w MBP w Dziwnowie odbyła się NOC BIBLIOTEK pt. „Śladami Stasia i Nel”, w której wzięło udział

41 osób.

Impreza rozpoczęła się projekcją filmu „ W Pustyni i w Puszczy” z 1973 w reżyserii Władysława Ślesickiego na wielkim ekranie.

W przerwie filmu uczestnicy otrzymali poczęstunek – pyszne ciasta upieczone przez Panią Iwonkę.

Po emisji filmu młodzież została podzielona na 5 grup 8 osobowych o nazwach:

King, Nel, Stasiu, Kali i Saba.

Wszystkie grupy w odstępach 10 minutowych ruszyły z latarkami w teren ok. godz. 20.00 i wzięły udział w Grze Terenowej przygotowanej przez Panią Agnieszkę.

Każda grupa miała dorosłego opiekuna – Panie bibliotekarki i trzech Panów – Marcina, Mohameda i Mateusza, którzy zgodzili się wziąć udział i otoczyć opieką naszych uczestników za co serdecznie dziękujemy !!!

Miały do odnalezienia wg przygotowanej mapy 6 punktów, gdzie czekały na nich pytania i rebusy związane z Powieścią „W Pustyni i w Puszczy”. W ich rozwiązywaniu z pewnością pomógł obejrzany film i oczywiście książka, jeśli ją ktoś wcześniej przeczytał.

Pogoda była okropna, wiatr i deszcz, ale Grupy dzielnie wykonywały swoje zadania. Zaangażowanie dzieci było wręcz imponujące.

Po odwiedzeniu wszystkich punktów i rozwiązaniu zagadek i rebusów grupy wracały do biblioteki.

Średnio każda grupa potrzebowała godzinę i piętnaście minut na pokonanie całej trasy wraz z rozwiązaniami zadań.

Mieliśmy w planach grilla z pieczeniem kiełbasek, ale wichura wraz z ulewa pokrzyżowały nam plany, więc kiełbaski upiekliśmy na miejscu w piekarniku – były bardzo smaczne!

Po wzmacniającym i rozgrzewającym posiłku – w czasie gdy podliczane były punktacje i sprawdzane wykonanie zadania każda z Grup otrzymała zadanie specjalne do wyboru:

– wykonać taniec, piosenkę, napisać wiersz, wykonać prace plastyczną, napisać opowiadanie oczywiście wszystko było związane z dzisiejszą a imprezą.

Wyniki Gry były bardzo dobre i musieliśmy zrobić dogrywkę aby wyłonić lidera. Wszystkie dzieci zostały nagrodzone gadżetami za które serdecznie dziękujemy naszej Promocji i Pani Ani.

Ponadto każdy z uczestników otrzymał książkę Henryka Sienkiewicza „W Pustyni i w Puszczy” z opracowaniem i specjalna czcionka ułatwiającą czytanie.

Nagrody i prezenty były skromne a nas ucieszyło zadowolenie i radość na buziach uczestników. Chodziło przecież o dobra zabawę i promocję czytelnictwa i to nam się naprawdę udało, skoro biorący udział pytali czy powtórzymy akcja znowu za rok.

Występy naszych artystów były wspaniałe, tańce, śpiewy i recytacje powtarzane wielokrotnie, bo nam się bardzo podobały.

Imprezę zakończyliśmy o północy kiedy rodzice odebrali swoje radosne i rozbawione pociechy. Zmęczeni ale bardzo zadowoleni wszyscy powrócili do swoich domów. Będziemy jeszcze długo wspominać naszą Noc w Bibliotece w Dziwnowie, a była to już nasza piąta noc, bierzemy udział w każdej edycji.

Zapraszamy do oglądania zdjęć z imprezy na naszym FB i na stronie www.bibliotekadziwnow.pl .