Duszki wybierają zawody – 26.09.2019 r.

26 WRZEŚNIA 2019 roku do Biblioteki przyszły  ze swoimi Paniami Grażynką   i Elą dzieci z Grupy „Duszki”, aby dowiedzieć się o pracy bibliotekarza i innych zawodach. Po wysłuchaniu wiersza Agnieszki  Nożyńskiej- Demianiuk „ W  Bibliotece”  dzieci dowiedziały się, że- aby zostać bibliotekarzem trzeba się dobrze uczyć i skończyć studium bibliotekarskie  lub studia w tym kierunku.

W bibliotece oprócz wypożyczania książek  organizowane są lekcje biblioteczne, wystawy, warsztaty o różnej tematyce Biblioteka organizuje spotkania autorskie i kursy dla dorosłych. W bibliotece działają Dyskusyjne Kluby Książki dla Dzieci i dorosłych , co tydzień spotykają się dzieci na zajęciach „Skrzatowych”. To miejsce żyje i tętni pomysłami. W rytm piosenki „Uśmiech dziecka” cała sala tańczyła, a następnie przeprowadzono zadania z książką.

Aby chwilę  odpocząć dzieci rysowały Panie bibliotekarki, a efekt ich prac można oglądać w bibliotece. Pani Iwona wspomniała o akcji, w której uczestniczy nasza biblioteka „Mała książka wielki człowiek ”i zachęciła dzieci, aby przyszły z rodzicami po książeczki  i zostały czytelnikami biblioteki. Na zakończenie zajęć zabawa w tunelu wywołała wiele radości i dzieci z uśmiechami na twarzy wróciły do swojego przedszkola.