CZYTAKI JUŻ DOSTĘPNE W MBP W DZIWNOWIE.

Mamy cudowną wiadomość w lipcu 2019 roku podpisaliśmy umowę ze Stowarzyszeniem Pomocy osobom Niepełnosprawnym „LARIX” im. Henryka Ruszczyca w Warszawie. W ramach projektu „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących – Edycja 2018” – dofinansowanego ze środków MKiDN – użyczono dla naszej placówki bezpłatnie dwa urządzenia:

1. Urządzenie do odtwarzania cyfrowej książki mówionej CZYTAK PLUS P1520.
  2. Urządzenie do odtwarzania cyfrowej książki mówionej – CZYTAK NPN3 nr. A1726.

Będą one udostępniane przez bibliotekę w Dziwnowie – potrzebującym Czytelnikom już we wrześniu.

Larix posiada w swoim katalogu książek 2081 dostępnych książek, do których dostęp będą mieli nasi użytkownicy.

W roku 2019 Stowarzyszenie kontynuuje działalność na rzecz udostępniania osobom z dysfunkcją wzroku oraz osobom z niepełnosprawnościami uniemożliwiającymi zapoznawanie się z drukiem, cyfrowych książek mówionych. Dzięki projektowi “Niewidomi czytają słuchając” realizowanemu ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie do końca marca 2020 r. udostępni czytelnikom aż 260 cyfrowych książek mówionych.

Czytelnicy oraz biblioteki mogą też liczyć na urządzenia do słuchania książek dostępne w bibliotekach publicznych. W tym roku ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przekażemy 48 odtwarzaczy książki mówionej Czytak w ramach kolejnej odsłony projektu “Wypożyczalnia…”.

CZYTAK – to w pełni udźwiękowiony odtwarzacz cyfrowych książek mówionych. Prosty w obsłudze i przyjazny dla osób z dysfunkcją narządu wzroku oraz dla seniorów. Wyposażony w głośnik i doskonale wyczuwalną klawiaturę!