A MOŻE NAD MORZE? – Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu prezentuje w Bibliotece w Dziwnowie do końca października 2019 r.

Soczyste kolory, wyczuwalny klimat wakacji, beztroski, zabawy – wszystko to znajdą odwiedzający filię galerii już w sierpniu! W kolekcji prac, których tematem stało się morze znajdziemy wyjątkową szansę zobaczenia w jaki sposób dzieci i młodzież przedstawiają ciało ludzkie.

Temat prac spowodował, że młodzi artyści chętnie, snując opowieść o wakacyjnych przygodach, przedstawiają na swych realizacjach ludzi. Postacie kobiet, mężczyzn, dzieci przestawione są w różnych sytuacjach; zabawy na plaży, w wodzie. Idyllicznym opowieściom towarzyszy często intensywny kolor potęgujący wrażenie sielskich chwil. W niemalże brueglowskich kompozycjach na każdym skrawku papieru coś się rozgrywa.

Narracyjność prac oraz niebywały warsztat plastyczny dzieci i młodzieży z różnych krajów powoduje, że oglądający wystawę będą mieli niewątpliwą przyjemność z oglądania kolekcji.