,,Gdy maluję, moje myśli stają się widoczne…”

W Dziwnowie w bibliotece wystawione są obrazy Bożeny Kubiak

,,Gdy maluję, moje myśli stają się widoczne…”

Prawdziwa feeria barw pojawiła się wraz piękna wystawa naszej lokalnej artystki.

Dziesięć obrazów namalowanych w  technice olejnej powstało w wyniku inspiracji twórczością wielkich malarzy XIX i XX wieku – impresjonistów, symbolistów i surrealistów.

Pani Bożena od urodzenia związana jest z Nowogardem, zawodowo zajmuje się księgowością, jednak jej prawdziwa pasją już od szkoły podstawowej jest malarstwo i rysunek, którym poświęca niemal każdą wolną chwilę.

Ceni malarzy takich jak Arnold Böcklin, Salvador Dali, Claude Monet, Rene Magritte, Wojciech Siudmak, Zdzisław Beksiński. Jak mówi artystka, obraz powstaje przynajmniej kilka dni i często jest zupełnie odmienny od pierwotnej wizji, pomysłu. Zdarza się, że inspiracją jest motyw ze snu, film, fotografia, które są przekształcane później na płótnie farbą i pędzlem. Wśród dziesięciu prezentowanych prac, przeważa tematyka fantastyczna, gdzie elementy realne mieszają się z motywami fantastyki, surrealizmu.

Wystawa potrwa września 2019 r. – już trzeci raz wystawiamy dzieła Pani Bożenki. Obrazy można zakupić.

Serdecznie zapraszamy!