Mocna Strona kobiet i SAR – 27.05.2019 r.

W dniu 27 Maja grupa Pań biorących udział w projekcie

„ MOCNA STRONA KOBIET” – o charakterze edukacyjno-wspierającym uczestniczyła w spotkaniu z Panami Grzegorzem i Przemysławem, aby  poszerzyć swoją wiedzę z Pierwszej Pomocy Przedmedycznej.

SAR to search and rescue – to międzynarodowe określenie służb ratowniczych i można powiedzieć –ZNAJDŹ I URATUJ. To podstawowe zadanie z którym każdego dnia zmagają się nasi ratownicy.

Pan Grzegorz i Pan Przemysław to doświadczeni ratownicy , którzy ćwiczą i mają ogromną wiedzę na temat ratowania i pomocy przedmedycznej ludziom, którzy tej pomocy potrzebują. Panowie mówili jak pomagać, jak reagować, gdzie dzwonić i co robić, ale mówili, że nie należy się bać pomagać.

Panie miały możliwość poćwiczenia na fantomie, zapoznano je z obsługą  AED – to automatyczny (ręczny) defibrytlator służy do analizy i przywracania pracy serca w wypadkach zatrzymania krążenia. Panowie mówili jak pomagać osobom z padaczką, jak ratować małe dzieci w wyniku zadławienia i jak reagować w sytuacjach zagrożenia życia.

Był to bardzo owocnie spędzony czas, a informacje przekazane przez Pana Grzegorza i Przemysława długo zostaną w Pań pamięci. Dziękujemy  za poświęcony czas i podzielenie się z Paniami swoją wiedzą.