Skrzaty – Julian Tuwim – książeczki interaktywne – 14.05.2019 r.

Dnia 14.05.2019r. jak w każdy wtorek, odbyło się spotkanie Skrzatów. Dzieci ochoczo przybyły do biblioteki by spędzić z nami miłe chwile.

Czas umiliły nam wierszyki Juliana Tuwima, zarówno te krótkie jak i długie. Milusińscy z miłą chęcią sami zabrali się za czytanie tak pięknych wierszyków.

Po przeczytaniu kilku wierszyków zabraliśmy się za wykonywanie własnych kreatywnych ilustracji 3-D w naszych książeczkach.  Skrzaciki wykonały przepiękne ilustracje między innymi do wierszyku ,,na górze róże, na dole fiołki, a my się kochamy jak dwa aniołki” czy ,,Spadła gruszka do fartuszka, a za gruszką dwa jabłuszka, a śliweczka spaść nie chciała, bo śliweczka niedojrzała”

Przepiękne kwiaty z bibuły, owoce z filcu przyczepione na rzepy, fartuszki z foli bąbelkowej , ozdobiły strony książeczki z wierszykami. Dzieci przy okazji nauczyły się kilku wierszyków. Szczęśliwe Skrzaciki wyszły bardzo zadowolone z biblioteki i już nie mogą się doczekać kolejnych zajęć.