Pasowanie na Czytelnika – absolwentow przedszkola “Promyk Słońca”

Dnia 14 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie, odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika dzieci z przedszkola „Promyk Słońca”. W pasowaniu brały udział dzieci z grupy ,,Gumisie’’ i ,,Tygryski”.

Nim jednak zostali włączeni w poczet czytelników naszej biblioteki, musieli odpowiedzieć na kilka pytań, między innymi: „Co oznacza słowo biblioteka?”, „Co znajdziemy w bibliotece?”, „Czego nie wolno robić z książką?”, „Ile książek można na raz wypożyczyć i jak długo można je mieć ?”. Przedszkolaki odpowiadały również na zadawane im zagadki z bajek, opowieści, legend itp..

Każdy przedszkolak został uroczyście pasowany piórem na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwnowie oraz otrzymał pamiątkowy dyplom i książkę od Pani Dyrektor.

Nowi czytelnicy złożyli także uroczyste przyrzeczenie, w którym zobowiązali się, że będą książki szanować, korzystać z ich mądrości oraz sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

W podziękowaniu przedszkolaki przedstawiły piosenki, o książkach i bibliotece. Wykonały przy tym przepiękny układ z tiulowymi chustkami, specjalnie dla naszych bibliotekarzy za ich trud i wysiłek włożony w ich edukację biblioteczną. Na koniec dzieci wręczyły przepiękne ręcznie wykonane obrazki, naszym Panią bibliotekarką.

„Książka wszystkich pocieszy, książka wszystkim podpowie, jak rozwiązać problemy i mądrości mieć w głowie”. Wszystkim naszym nowym Czytelnikom życzymy, aby książki rozwijały ich wyobraźnię, kreatywność i umiejętności.