Dzień Bibliotekarza 08.05.2019 r. – Bajkowa Drużyna z quizem w Szkole podstawowej.

8 maja w nasze bibliotekarskie święto Bajkowa Bibliotekarska Drużyna – Dziewczyny z MBP wraz z Panią Bibliotekarką ze szkoły wyruszyły w przebraniach na spotkanie ze wszystkimi klasami z Quizem na temat bajek i lektur.

W klasach 1-3 pytano miedzy innymi o to:

“Dlaczego dziewczynkę nazywano Czerwonym kapturkiem?”‘

“Ile było świnek w bajce?”‘

“Posadził ją dziadek, wyrosła duża….

ciągnął ja dziadek, babcia, wnuczek I Mruczek – hm co to było?’

W klasach 4-6 :

“Jakiego koloru jest Ninja kai z filmu Lego Ninjago?”,

“Jakie zwierzęta wychowywały bohatera filmu księga Dżungli?”,

“Śmieszna była kaczka, mieszkała nad rzeczką opodal krzaczka…”.

“Jaka osoba z dawnych bajek z miotłą się nie rozstaje?”.

W klasach 7 i 8:

” W jakim drzewie znaleźli schronienie Stasiu i Nel?”,

“Ania z Zielonego Wzgórza zafarbowała sobie włosy na…?”,

“W jakiej lekturze występuje postać Papkina i ?Rejenta?”.

Uczniowie radzili sobie świetnie mimo iż pytań było ponad 100, w razie problemów wsparcie dawali nauczyciele. Zabawa była przednia. Bibliotekarze częstowali dzieci i nauczycieli cukierkami, wszyscy dostali zakładki do książek i plany lekcji, a nauczyciele Tomiki Poezji Krzysztofa Galasa i Aforyzmy Barbary Mietlińskiej.

Tak uczciliśmy swoje święto wraz naszymi przyjaciółmi ze szkoły.

Dostaliśmy piękne kwiaty i życzenia od Dyrekcji i Grona Nauczycielskiego ze Szkoły Podstawowej i Przedszkola „Promyk Słońca” – bardzo nas wzruszyła pamięć i życzliwość naszych Przyjaciół. Dziękujemy !!!