Dnia 15 kwietnia 2019 roku odbyło się spotkanie Pań uczestniczących w programie edukacyjno – wspierającym organizowanym przez Ośrodek Pomocy w Dziwnowie „Mocna strona kobiet”.

Dnia 15 kwietnia 2019 roku odbyło się spotkanie  Pań uczestniczących w programie  edukacyjno – wspierającym organizowanym przez Ośrodek Pomocy w Dziwnowie „Mocna strona kobiet”.

Na spotkanie został zaproszony  policjant Pan Dariusz Surowiecki ponieważ tematem spotkania była  przemoc i zakładanie niebieskiej karty.

Pan Dariusz wyjaśnił znaczenie przemocy  fizycznej i psychicznej  i dał do wzglądu formularz niebieskiej karty. Wyjaśnił jak i kto może założyć niebieską kartę , co się dalej dzieje po zgłoszeniu  i jaki zespół zajmuje się takimi problemami .

W Ośrodku Pomocy Społecznej w Dziwnowie pomocą służy Zespół Interdyscyplinarny. W czasie spotkania Panie miały mnóstwo pytań  dotyczących młodzieży , problemu narkotykowego, alkoholowego i wielu innych. Pan Dariusz z wielką cierpliwością wszystko cierpliwie tłumaczył i wyjaśniał .

Kolejne spotkania  odbędą się 6 maja i 26 Maja.