30 kwietnia 2019 roku w e wtorek o godz. 17.00 w MBP w Dziwnowie odbędzie się spotkanie Autorskie z pisarką powieści dla kobiet i nie tylko – Katarzyną JANUS.

Autorka o sobie – jestem  autorką czterech powieści z gatunku literatury kobiecej, które wydałam pod pseudonimem Katarzyna Janus- “Nigdy nie jest za późno”, “Życie za życie”, “Mam na imię Walentyna” i ” Światło kryje się w mroku”. Piąta książka, nosząca tytuł “Piękni ludzie” ukaże się w maju. Powieści zostały przychylnie przyjęte przez czytelniczki i zyskały pozytywne recenzje.  Jestem mieszkanką Leszna, gdzie pracuję od wielu lat jako lekarz.

„Nigdy nie jest za późno.”

ONA – Zuza, lat 45, rozwiedziona lekarka, matka studiujących bliźniaków. Ładna, ciepła, z lekką nadwagą w przeszłości, obecnie BMI w normie. Lubiana przez pacjentów i przyjaciół, ale nieco znużona swoim życiem. Czuje się jak chomik w kołowrotku.

ON – Maks, bogaty przedsiębiorca, początkowo podający się za kucharza. Pół Polak, pół Niemiec. Rozwiedziony przed czterema laty, z chwilową niechęcią do kobiet.

Spotykają się w nadmorskiej miejscowości w dość niefortunnych okolicznościach. Początkowo nie pałają do siebie sympatią, jednak opatrzność styka ich ze sobą ponownie, tym razem na niemieckiej wyspie Föhr, i wówczas sprawy przybierają zupełnie nieoczekiwany obrót.

Światło kryje się w mroku

Czy związek pięćdziesięciopięcioletniej kobiety i czterdziestoczteroletniego mężczyzny jest możliwy? Gdyby mówić o odwrotnej relacji, nikt nie miałby żadnych zastrzeżeń. A tak? Czy to jest związek?

Mam na imię Walentyna

Nie każda trzydziestolatka wiedzie spokojne, uporządkowane życie. Są też takie, które nadal szukają swojego miejsca na świecie, swojej drogi, bratniej duszy, miłości….

Życie za życie

Kiedy młoda dziewczyna, Maja Bogacka, rozczarowana swoim życiem i dotychczasowym partnerem, w pośpiechu opuszcza rodzinne miasto szukając miejsca, gdzie będzie mogła zacząć wszystko od nowa, nie spodziewa się, że tam dopiero zacznie się dziać. Losy jej i dwóch mężczyzn jej życia przeplatają się ze sobą. Każdy z bohaterów widzi rzeczywistość swoimi oczami, a interpretacja wydarzeń każdego jest inna.
Filip – ten były, z bagażem cierpień wyniesionym z domu, który w pewnym momencie swego życia źle skręcił. Szuka swego miejsca w życiu i… szuka Mai.
Hubert – stateczny architekt z Chicago, nieoczekiwanie stający się tym drugim. Mężczyzna po przejściach, który pomimo prawdziwego uczucia nie uniknie popełnienia niefortunnych błędów.
I wreszcie Maja, wyjątkowa kobieta, uciekając przed tym byłym, a podążając za tym drugim, wyjeżdża za ocean, mając nadzieję, że wszystko się ułoży. Jak bardzo się myli.
Maja wyjeżdża z Poznania do Rabki, uciekając przed Filipem. Zranił ją fizycznie i psychicznie. Mimo, że dobrze wykształcona, podejmuje pracę recepcjonistki w nowo powstałym hotelu. Tam poznaje brata – bliźniaka właściciela hotelu, Huberta. Wbrew swoim planom i rozsądkowi, zakochuje się w nim. Razem urządzają zakupiony przez niego stary dom we wsi Żegutkowo, położonej niedaleko Rabki, planują też wyjazd do Stanów, gdzie Hubert prowadzi swoją firmę. Filip, bliski szaleństwa odkrywa, że Maja schroniła się w Rabce. Bez wahania przyjeżdża tam za nią. Za wszelką cenę chce Maję zatrzymać przy sobie. Wydarzenia komplikują się. Źródłem nowych kłopotów staje się również zakochana bez pamięci siostra zmarłej żony Huberta, Sarah. Balsamem okazuje się tajemniczy pastor. Lecz w całości opowieści nie obędzie się także bez tragicznych wydarzeń, tragicznej śmierci bliskiej jej osoby, nieszczęśliwych wypadków, w których ofiarom cudem udaje się ocalić życie. Książka pełna jest emocji, dzięki którym trudno się od nie oderwać.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie przy kawie, ciastku i w miłym towarzystwie. Będzie okazja nabyć książki naszej Autorki w promocyjnej cenie i z bezcennym autografem.