Skrzaty – lis, bocian i eko – kwiaty 12.03.2019 r.

We wtorkowe popołudnie 12marca na zajęciach skrzatowych jak zawsze frekwencja dopisała.

Dzieci postanowiły tym razem same przeczytać bajkę „Lis i bocian”. Każdy skrzacik przeczytał tyle na ile potrafił, jedni po całej stronie, a inni kilka zdań. Lecz każdy spróbował chociaż troszeczkę przeczytać.

Po udanym czytaniu zabraliśmy się za wiosenne wykorzystanie zużytych plastikowych butelek. Odcięliśmy dół i górę butelki, z których wykonaliśmy później przepiękne kwiaty. Każdy kwiat przyozdobiony był kuleczkami z bibuły i brokatem. Nasze piękne eko wiosenne dekoracje kwiatowe, przypadły do gustu naszym skrzacikom. Postanowiliśmy, że jeszcze nie raz wykorzystamy plastik i nie tylko tworząc przepiękne dekoracje , przy tym chroniąc naszą planetę.