Spotkanie Skrzatowe 19.02.2019 r. – Dzień bezpiecznego Internetu i robimy lapbooka :)

19 Lutego 2019 roku na Spotkaniu  Skrzatowym

przeprowadziłyśmy z dziećmi  pogadankę- szkolenie na temat bezpiecznego Internetu, w ramach Akcji „Dzień bezpiecznego Internetu” organizowanego w całej Polsce przez Fundację ORANGE dla dzieci w Internecie. Rozdane zostały ulotki dla rodziców i dzieci informujące jak należy bezpiecznie korzystać z Internetu.

Fundacja Orange dla dzieci w Internecie podała adresy stron:

#SuperKoderzy – nauka programowania.

www.superkoderzy.pl

#megaMisja – program edukacji cyfrowej dla świetlic szkolnych.

www.megamisja.pl

#Pracownie Orange – multimedialne świetlice dla małych wsi i miejscowości. Miejsce spotkań i cyfrowej edukacji dzieci, młodzieży i dorosłych.

www.pracownieorange.pl

#bezpiecznie Tu i Tam – poradnik dla Rodziców

www.fundacja.orange.pl/kurs

Przeczytałyśmy  książeczkę  „ŻYWE MARIONETKI” i  przystąpiłyśmy do  robienia własnego lapbooka.

Zainteresowanie tą formą pracy było bardzo duże. Dziewczynki  z wielkim zapałem przystąpiły do pracy  i były bardzo zdziwione kiedy zaczęli przychodzić po nie rodzice. Czas minął bardzo szybko, a prace które powstały były bardzo piękne i jak zwykle kreatywne. Wykonane prace  można zobaczyć na załączonych zdjęciach.