Dziewiąty dzień Ferii- 07.02.2019 r. Wizyta u Burmistrza Dziwnowa.

Przedostatniego- dziewiątego dnia ferii 7 lutego, dzieci wybrały się z wizytą do Urzędu Miasta w Dziwnowie.

Chciały porozmawiać o funkcjonowaniu naszej gminy z najważniejszą osobą jaką jest Burmistrz.

Po wejściu do urzędu, Pan burmistrz Grzegorz Jóźwiak przywitał dzieci w swoim gabinecie, ugościł cukierkami oraz upominkami.

Pan burmistrz opowiedział jak funkcjonuje gmina i czym zajmuje się najważniejsza osoba w urzędzie.

Dzieci mogły z bliska obejrzeć nagrody, podziękowania oraz dyplomy jakie zdobyła nasza gmina i miasto. Uwagę dzieci przykuły również przepiękne obrazy, wiszące w gabinecie Pana Burmistrza. Na jednym z nich, widniał pejzaż naszego miasta partnerskiego Sosnowca. Następnie Pan burmistrz oprowadził dzieci po wszystkich działach, jakie funkcjonują w urzędzie. Do każdego pokoju dzieci mogły wejść, zadać pytania oraz dowiedzieć się, czym dana komórka się zajmuje, za co odpowiada.

Jako ostatnie pomieszczenie dzieci zobaczyły salę w której odbywają się sesje Rady Miasta. To właśnie tam podejmowane są ważne decyzję związane z gminą. Dzieci zachwycone były znajdującą się tam makietą starego mostu w Dziwnowie. Mali mieszkańcy naszej gminy z nową wiedzą i uśmiechem na twarzy podziękowały Panu burmistrzowi za oprowadzenie.

Po powrocie do biblioteki, został  wyświetlony film na dużym ekranie ,,Wyspa Skarbów”. Oglądając film i zajadając smakołyki dzieci przeniosły się, w zaczarowany świat piratów.