Misie – ptaszki i zwierzaczki – 10.01.2019 r.

Misie – ptaszki i zwierzaczki –      10.01.2019 r.

Misie – ptaszki i zwierzaczki –      10.01.2019 r.

Dnia 10 stycznia 2019 roku Panie  bibliotekarki Iwona i Ula  przybyły do przedszkola „Promyk Słońca” aby odwiedzić grupę „Misie” i porozmawiać z dziećmi o ptaszkach i zwierzątkach.

Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania Julii Duszyńskiej „ O ciekawym wróbelku”, a oglądając i naciskając przyciski spod których wydobywały się przeróżne odgłosy zwierz ąt były po prostu zachwycone.

Przyniesiony przez Panie  – Teatr  Japoński  Kamishibai – zaciekawił  bardzo Misiaczki i aby otworzyć wrota teatru dzieci wymyśliły hasło – HOKUS POKUS.

Wysłuchane i obejrzane opowiadanie Kumiko  Yamamoto „Szukając Marudka” spowodowało całkowite wyciszenie całej gromadki dzieci, przesuwane okienka i czytany tekst zadziałał jak hipnoza.

Po zakończonym spektaklu dzieci biły brawa i dziękowały.

Choć to nasze kochane maluszki, to z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w lekcji bibliotecznej. Myślimy, że w okresie wiosennym, kiedy już będzie ładna pogoda to nasze Misie przyjdą ze swoimi Paniami do naszej Biblioteki.

Serdecznie zapraszamy.