E- mocni w Łukęcinie 11.12.2018 r.

11 grudnia 2018 r. w Świetlicy Wiejskiej w Łukęcinie spotkała się pierwsza Grupa 9piszę pierwsza bo prawdopodobnie w samym Łukęcinie grup może być więcej) na Kursie „E- mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści”.

W dniu dzisiejszym na wokandzie był temat:

„NAJCIEMNIEJ POD LATARNIĄ. JAK ZDOBYĆ INFORMACJE O NAJBLIŻSZYM OTOCZENIU?”

Dowiedzieliśmy się jak czerpać informacje o swoim otoczeniu?

Co to jest platforma obywatel.gov.pl – co tam znajdziemy i w czym nam to pomoże?

Jak i gdzie szukać swoich świadectw pracy z istniejących i nie istniejących zakładów pracy – potrzebnych np. do kapitału początkowego.

Jakie sprawy można załatwić przez platformę e-PUAP?

W czym pomogą nam bip- y urzędów miast, gmin ect. i do czego służą.

Dlaczego już nie musimy jeździć po druki i składać ich osobiście w urzędach, czy naprawdę zgłaszamy się tam po odbiór gotowych dokumentów.

To tylko namiastka pozyskanych i sprawdzonych technicznie na miejscu informacji.

Szkolenie trwało tylko cztery godziny i … wszystkim było za mało, chcemy wiedzieć więcej i więcej i nie tylko w tym temacie. Pan Trener jest książnicą wiedzy i przekazuje ja w doskonały i zrozumiały sposób. Kolejne Spotkanie w Łukęcinie zaplanowane jest na 15 stycznia 2019 o godzinie 16.00 w tym samym miejscu.

Wszystkich zainteresowanych informujemy, że na kursy lub potrzebę zorganizowania kursu zgłaszamy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie u dyrektor Aliny Cygal Sobhi, która jest e-mocarzem w tym programie, lub u Pań Bibliotekarek i e-mocarz z państwem się skontaktuje.

Kontakt:

Tel. 913813547; 662442582;