Smerfy i “W zdrowym ciele zdrowy duch” – 19.11.2018 r.

Przy pięknej listopadowej pogodzie przybyły do biblioteki dzieci z grupy „Smerfy” wraz z Paniami Grażynką i Elą.

Tematem lekcji było „W zdrowym ciele zdrowy duch” .

Na początku spotkania Pani Iwona z Panią Ulą pokazały dzieciom kosz  owoców i warzyw i razem odgadywaliśmy jakie się nazywają poszczególne owoce i warzywa.

Dzieci umiały wymienić warzywa- ziemniak , marchewka, burak, cebula biała i fioletowa ,kapusta, pomidor, ale ciekawostką dla nich był BATAT.

Owoce bardzo lubią i zjadają bo dużo witaminek mają – jabłko, gruszka, banan, śliwka – ale doskonale wiedzą, że warzywa i owoce trzeba przed jedzeniem umyć.

Ula Kozicka doskonale sobie poradziła przy podziale produktów na te które należy spożywać – jabłka, jogur , marchewka, a tych które nie – ciastka, chipsy, czekoladki. Piosenka o niezdrowym jedzeniu tylko to potwierdziła.

Na zadawane  zagadki  – KAŻDY Z NAS , PÓKI NIEDUŻY

TYLKO ICH DWADZIEŚCIA MA

CHOĆ WYPADNĄ BĘDĄ NOWE

I TO AŻ TRZYDZIECI DWA.

MY WZMACNIAMY TWOJE SIŁY

ZDROWIE OCHRANIAMY

MY W OWOCACH I JARZYNACH

NAJCHĘTNIEJ MIESZKAMY.

W mniejszym lub większym stopniu dzieci odpowiadały.

„Smerfiki” wiedzą ,że ruch to zdrowie i pięknie ćwiczyły do piosenki „Najpierw skłon”  i „Ruch to zdrowie” , umiały wymienić sporty , które  można uprawiać – kolarstwo , biegi , skoki narciarskie, gry w piłkę nożną i siatkową, ale najważniejsza zasada to ruch na świeżym powietrzu.

Na zakończenie spotkania wykonały pracę plastyczną , gdzie trzeba było pokolorować warzywa i owoce. Spotkanie w bibliotece bardzo się podobało i myślę , że wkrótce znów do nas „Smerfy „ zawitają.