Dzieci z Gostynia na lekcji bibliotecznej w Dziwnowie 06.11.2018– ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI.

Dzieci z Gostynia na lekcji bibliotecznej w Dziwnowie 06.11.2018– ŚWIETO NIEPODLEGŁOŚCI.

W piękny słoneczny dzień zawitały do naszej biblioteki dzieci ze Szkoły Podstawowej  w Gostyniu, aby zwiedzić naszą bibliotekę  i  porozmawiać o Polsce  i zbliżającym się Święcie Niepodległości.

Po zapytaniu z czym im się kojarzy Polska, dzieci mówiły, że z domem, z ciepłem, z poczuciem bezpieczeństwa i czułością.     Wymieniły trzy symbole narodowe , trzy stolice i trzy rzeki Polski. Piosenka „Krakowiaczek Jeden” w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ”Mazowsze”  wywołał wśród dzieci  salwy radości  i z przyjemnością tańczyły w rytm muzyki.

Zabawa w guziki biało- czerwone  polegała na wybraniu koloru guzika i na udzieleniu odpowiedzi na zadane pytanie o Polsce. Dzieci poradziły sobie z odpowiedziami i pięknie nagradzały brawami każdą dobrą odpowiedź. Praca plastyczna- „Nasz Piękny Polski Orzeł”- została wykonana w połowie, dzieci mają dokończyć w szkole i prace będą wywieszone na głównej gazetce szkolnej. Zajęcia dzieciom i Paniom się podobały i chętnie jeszcze do nas przyjadą.

Serdecznie zapraszamy.