Tygryski i lekcja patrityzmu – 29.10.2018 r.

W zimny październikowy poranek wybrały się na lekcję biblioteczną  dzieci z grupy „Tygryski , aby dowiedzieć się ciekawych informacji o Polsce i symbolach narodowych. Dzieci umiały wymienić symbole narodowe – Godło Polski, Flaga Polski i Hymn Narodowy, a obejrzany filmik utrwalił te wiadomości. Z zainteresowaniem wysłuchały opowieści  dziadka z książki „Czy znasz ten kraj” i  odpowiadały na pytanie – co to jest Polska? . Odpowiedzi były różne- kraj w którym mieszkamy, dom  rodzinny, różne miasta i rzeki, to kraj  tradycji.

Przeczytana legenda „O Lechu, Czechu i Rusie uświadomiła dzieciom, że pierwszą stolicą Polski było miasto Gniezno, potem Kraków, a obecnie Warszawa. Dzieci wiedział, że najdłuższą rzeką Polski jest Wisł , a przez Szczecin przepływa rzeka Odra. Zabawa przy piosence „Jestem Polakiem” i lecimy do gniazda była miłym przerywnikiem naszego spotkania. Prace, które wykonały dzieci – Godło Polski – można oglądać  na tablicy „Tygrysków” w Przedszkolu. Pani Madzia zapowiedziała, że „Tygryski „ przyjdą do Biblioteki w listopadzie, aby porozmawiać o królach Polski. Już czekamy na to spotkanie.