Duszki i lekcja patriotyzmu – 30/10/2018 r.

W ostatni wtorkowy poranek października Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie gościły na lekcji bibliotecznej dzieci z grupy „Duszki”. Milusińscy chcieli się dowiedzieć czegoś na temat: Polski, patriotyzmu, dniu 11 listopada oraz symbolach narodowych.

Duszki   z uwagą wysłuchały opowieści ,,co to jest Polska?” z książki „Czy znasz ten kraj” odpowiadając przy tym na pytania o stolicę, największą polską rzekę, Pustynię Błędowską i wiele innych. Dzieci znały odpowiedzi na wiele pytań związanych z ich pięknym krajem.

Z wielkim zainteresowaniem wysłuchały fragmentów książki                    „Kocham Polskę” mówiących o symbolach narodowych takich                     jak: Godło Polski, Flaga Polski i Hymn Narodowy , a obejrzany filmik utrwalił te wiadomości .

Zabawa przy piosence „Jestem Polakiem” i lecimy do gniazda była miłym przerywnikiem naszego spotkania. Dzieci wykonały również pracę plastyczną- Godło Polski, były przy tym bardzo staranne i skupione. W dużym uśmiechem na ustach, oraz z ogromną wiedzą na temat swojego kraju pożegnały się z Paniami z biblioteki i ruszyły w dalszą podróż poznawać swoja kochaną ojczyznę.