11 października 2018 r. w MBP w Dziwnowie odbyło się kolejne Spotkanie Autorskie z nasza Przyjaciółka pisarką Dorotą Schrammek.

oraz promocja dwóch najnowszych książek Doroty :

„Niepełka 3” oraz „Winne Wzgórza – wiara”.

Pani Dorota obdarowała nas swoją „nienormalna książką” – „Kuchnia z Krainy Gryflandii” zbiorem przepisów mieszkańców powiatu Gryfickiego. Był rozpisany konkurs na przysyłanie przepisów do jakiegoś dnia, Dorota wszystkie przepisy zebrała, opracowała i przetłumaczyła na język niemiecki oraz ze wsparciem córki również na język angielski. Ukazało się pięć tysięcy takich pozycji. Oczywiście można skorzystać z tych przepisów w naszej bibliotece.

Dorota pisze o ludziach zwykłych – to są powieści obyczajowe, dzieją się raz w kościele raz w szkole – bo to jest nasze życie, można by je nazwać historie z Biedronki ;). Rozmawiałyśmy na temat naszego życia codziennego i na temat sezonu letniego na obserwacjach tego co się dzieje wokół nas w tym czasie. Ludzie odwiedzający miejscowości turystyczne często zachowują się w sposób na który nigdy nie pozwolili by sobie na własnym terenie, czym szokują … no właśnie a może to jest temat na kolejna książkę ? Życie codzienne dostarcza wielu tematów, a czytelnicy lubią takie historie.

Dorota utrzymuje wiele kontaktów ze swoimi czytelniczkami – miedzy innymi właśnie teraz jedna z czytelniczek opowiada jej historię swojego życia, dawkując każdego dnia kolejne informacje. Każdy ma swoją historię życia, pytanie czy ona zainteresuje tylko jedna osobę czy tysiące.  Mąż jest wojskowym, był na misji w Afganistanie – dobrze zarabia, a ona w tym czasie zaczęła budować ich nowy – wymarzony dom. Maja dwóch odchowanych synów, mąż zajmuje się zarabianiem pieniędzy a żonę  całkowicie pochłaniają sprawy z budową i urządzaniem domu. Mąż coraz częściej otrzymuje jakieś sms-y i telefony, które bardzo go pochłaniają.

Wyjaśnia żonie, że uratował życie jakiejś koleżance w Afganistanie i ona tylko przy nim czuje się bezpiecznie i bardzo go potrzebuje. Mąż tej kobiety twierdzi, że mu to nie przeszkadza byle miał tylko święty spokój.

I… nasza autorka prognozuje rozpad rodziny. Zdradziła nam kilka kolejnych sprawozdań swojej informatorki, ale do końca jeszcze daleko. Dało nam to wszystkim do myślenia, finału doczekamy się z pewnością w kolejnej książce naszej ulubionej Autorki.

Zapraszamy do biblioteki po lektury Doroty Schrammek, nowe i starsze są do Państwa dyspozycji J.