Wspomnienie Letniego Spotkania z Tomaszem Raczkiem 03.08.2018 r.

Wspomnienie Letniego Spotkania z Tomaszem Raczkiem 03.08.201

Pan Tomasz odwiedza nas co roku już od 2011 r. – bez niego nie czulibyśmy Sezonu Letniego w bibliotece.

W tym roku o mały włos nie doszło by do Spotkania, stan zdrowia spowodował, że nasz Przyjaciel przebywał w szpitalu w Gryficach i praktycznie zaraz po wyjściu zjawił się u nas w Dziwnowie. Nie odwołał choć wszyscy zauważyliśmy, że Pan Tomasz był blady i osłabiony – ale jak sam powiedział nigdy nie zawodzi swoich Przyjaciół. Za to jesteśmy niezmiernie wdzięczni i mamy nadzieję, ze już jest wszystko OK ze zdrówkiem.

Publiczność dopisała jak zawsze, niektórzy z Gości przyznali że co roku przyjeżdżają zawsze o tej porze by spotkać się z Panem Raczkiem.

Zawsze miło jest się spotkać i zawsze poruszane są bardzo ciekawe tematy, tym razem była to :”Terapia Filmem” – okazało się, że nawet nie zdajemy sobie sprawy jak istotna rolę w naszym życiu odgrywają filmy które oglądamy, wpływają na sposób postrzegania przez nas świata, jakie są ich korelacje role poznawcze, dlaczego wybieramy takie a nie inne.

Poruszyliśmy wiele ciekawych tematów, Pan Tomasz nie patrzy na zegarek w czasie Spotkania i stara się aby każdy z nas wyszedł zadowolony i miał możliwość z nim porozmawiać.

Tym razem zaraz po Spotkaniu Autorskim do naszej biblioteki zawitała Telewizja TVN24 aby spotkać się z Panem Raczkiem i zrobić wywiad na temat Kory Jackowskiej – sąsiadki i przyjaciółki Pana Tomka. Znaleźli informacje o naszym Spotkaniu i właśnie u nas zrobili ten smutny z racji śmierci Kory wywiad.

Cóż za rok jeśli Bóg da spotkamy się znowu, w sierpniu w Dziwnowie.