Tanya Valko znowu odwiedziła swoich Fanów w Dziwnowie 19.09.2018 r.

Tanya Valko znowu odwiedziła swoich Fanów w Dziwnowie 19.09.2018 r.

Zawsze odwiedzała nas w czerwcu, tym razem wrzesień, ale na takie spotkanie każdy miesiąc jest dobry.

Mieliśmy okazje poznać męża naszej Bohaterki z którym zwiedziła i długi czas mieszkała w różnych krajach Bliskiego Wschodu.    Oboje pasjonują się Krajami Orientu i choć na jakiś czas wrócili do swojej ukochanej ojczyzny wciąż poszukują swoich ulubionych arabskich potraw i przypraw.

Razem zwiedzili też Daleki Wschód i z perspektywy czasu, bo ponad 25 lat żyli i pracowali w krajach Orientu – tam wychowywali swoje dzieci – obserwują zmiany tam zachodzące.

Tanya ubolewa nad straszliwymi konsekwencjami „Arabskiej Wiosny”, nad zniszczeniami pięknych miast, obiektów kultury i cennych dzieł architektury – często jeszcze z okresu starożytności. Nad losem pozbawionych życia, dachu nad głową ludzi, bezbronnych kobiet i dzieci, tragedia spotkała tam prawie każdą rodzinę.

Rozmawialiśmy o tym, że nie należy się obawiać imigrantów, że powinno się ich traktować z większą tolerancją. To pewne, że 90 % tych ludzi z pewnością powróci do swych korzeni jak tylko zakończą się wojenne zawieruchy. Prawie każdy wraca tam gdzie się urodził bo to miejsce każdy z nas nosi w sobie.

Rozmawialiśmy na temat ostatniej części Arabskiej Sagi – „Arabski Syn” na którą czekaliśmy z ogromną niecierpliwością i nareszcie możemy śledzić dalsze losy Marysi i Darii oraz Hamida Billadena i Dżihadi Johna oraz całej reszty bohaterów powieści z którymi jesteśmy już od 2010 roku.

Tanya Poprzez swoja powieść przekazuje nam – przybliża realia i obraz sytuacji na odległych, choć dzięki powieści tak bliskich nam terenach Bliskiego Wschodu. Przestudiowała tony dokumentów i przejrzała tyleż zdjęć i filmów aby jej powieść była jak najbliżej realiów. Przytacza pod fikcyjnymi postaciami i wydarzeniami przeżycia znanych sobie osób i prawdziwe wydarzenia choć czasami w zmienionych miejscach.

Wiele bohaterów ma cechy charakteru znajomych osób a nawet jej samej. Na powieść, a właściwie jej kontynuacje czekają rzesze Fanek i Fanów – a nasza ulubiona Autorka stara się ich nie zawieść mimo niedawno szwankującego serducha – choć na szczęście najgorsze ma już za sobą.

Frekwencja dopisała, choć dostaliśmy informacje, że nie wszyscy zainteresowani dotrą z powodu zmian pracy lub urlopów – padały pytania czy na pewno w bibliotece jest już dostępna najnowsza część Sagi i czy będzie kontynuacja. Oczywiście mamy w bibliotece w Dziwnowie „Arabskiego Syna” i Tanya już rozpoczęła pracę nad kolejną częścią – jaki będzie tytuł ? na razie nam nie zdradzi bo jeszcze wszystko może się zmienić, ale jest wena i …. Cierpliwość jest tym w co musimy się uzbroić J.

Dla zainteresowanych informacja, jeszcze przez kilka dni w bibliotece w Dziwnowie można nabyć lub uzupełnić swoją kolekcje powieści w brakujące tytuły, jest jeszcze kilka pozycji „Arabskiego syna”, a wszystko w bardzo dobrych promocyjnych cenach.

Autorka zdradziła nam, że razem z faktem będzie można w najbliższym czasie nabyć wznowienie całej Sagi.

Było super, fajna dyskusja na temat nurtujących nas tematów wokół Świata Orientu, wymiana doświadczeń z naszych podróży – większość z nas była w Tunezji, Egipcie, Maroko, Tajlandii i dalej chcielibyśmy odbywać bezpieczne podróże po tych pięknych, egzotycznych krajach.

Gdy czas Spotkania dobiegł końca, a Tanya nam czasu nie żałowała umówiliśmy się na spotkanie po wydaniu kolejnej powieści, no i wiernie czekamy. Wielu z nas popędziła do domów z najświeższą książką, żeby już dziś dowiedzieć się co słychać u naszych Bohaterów w Syrii i Arabii Saudyjskiej.

Serdecznie namawiamy do świetnej lektury i na kolejne Spotkania.