Pasowanie na Czytelnika Absolwentów 2018 naszego Przedszkola „Promyk Słońca”.

Pasowanie na Czytelnika Absolwentów 2018 naszego Przedszkola

Dnia 15 czerwca 2018 dzieci z grupy „Tygryski” i „Gumisie”, przybyły do Miejskiej Biblioteki Publicznej im . Elżbiety Zakrzewskiej – na PASOWANIE NA CZYTELNIKA.
Ubrane w piękne galowe stroje, zostały powitane przez Panią Dyrektor Biblioteki – Alinę Cygal Sobhi i bibliotekarki Panią Urszulę Pietrzak i Iwonę Bzdyra.
Po złożeniu życzeń dla Bibliotekarek przez Panią Dyrektor Renatę Klimowicz, dzieci powiedziały piękny wiersz o poszanowaniu książek.
Dzieci bardzo dobrze znały odpowiedzi na wszystkie zagadki, które dotyczyły bohaterów znanych baśni – a świadczy to o tymże zarówno lekcje biblioteczne jak i czytanie przez Panie z przedszkola książki nie poszły na marne. Zarówno Wychowawczynie z przedszkola jak i my byłyśmy bardzo dumne z mądrości naszych pupili.
Przedszkolaki chętnie zatańczyły w rytm piosenki o krainie bajek.
Panie bibliotekarki mówiły o szacunku do książek, o tym jak o nie trzeba dbać, że trzeba używać zakładek, nie wolno jeść podczas czytania książek i trzeba odkładać na półeczkę. Dzieciom bardzo spodobała się ruchowa interpretacja wiersza „Książeczka” K. Pac – Gajewskiej.
A jak nadszedł moment pasowania, wszystkie dzieci powstały i złożyły przyrzeczenie:
MY DZIECI GRUPY ZEROWEJ
UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY
ŻE BĘDZIEMY KOCHAĆ KSIĄŻKI
KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY
I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK
BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ
OBOWIĄZKI CZYELNIKA
TRAKTOWAĆ ZWIELKĄ POWAGĄ
PRZYRZEKAMY
Po przyrzeczeniu każde dziecko otrzymało książeczkę , zakładkę oraz emblemat i zostało prawowitym Czytelnikiem naszej Biblioteki. Pani Dyrektor Biblioteki pięknie podziękowała dzieciom za przybycie, za piękne zachowanie i ogrom wiedzy , którą posiadają. Było to bardzo miłe przedpołudnie spędzone w skarbnicy wiedzy jaką jest Biblioteka .