Misie i Rodzina – najważniejsza rzecz na świecie – 26.04.2018r.

Nasz kochane dzieci z grupy „Misie” w towarzystwie Pań Grażynki, Wandzi i grupowej Oliwki zawitały do Biblioteki na lekcje biblioteczną o – RODZINIE.
Po obejrzeniu filmu edukacyjnego o rodzinie, dzieci opowiadały kto z nimi mieszka w ich domku. Potrafiły wymienić członków rodzin, jakie wykonują zawody i jak się czują, gdy przebywają w domu.
Potem Misie uczyły się wiersza pt.: „Rodzina” który bardzo się „Misiom” podoba, a brzmiał tak:.
– Ten duży to tatuś (Kciuk)
– A przy nim mamunia (Wskazujący)
– Ten w środku to dziadziuś( Środkowy)
– A przy nim babunia (Serdeczny)
– Ten mały, to ja dziecina mała (Mały)
– A to rodzina moja cała
Dzieci wymieniły zwierzęta mieszkające z nimi i stwierdziły, że to też członkowie rodziny i trzeba o nich dbać.
Wierszyk o mamie i tacie, który był kiedyś małym chłopcem, został wysłuchany z zainteresowaniem.
Pani Iwona powiedziała, że najlepsze rzeczy w życiu są za darmo, a są to :
• Przytulanie
• Uśmiech
• Sen
• Przyjaciele
• Miłość
• Pocałunki
• Radość
• Wspomnienia
• dom
Zabawy w tunelu, „stary niedźwiedź mocno śpi” i -budujemy dom – były miłym zakończeniem dzisiejszego spotkania w Bibliotece.