Smerfy i galaktyka – 23.04.2018r.

Smerfy i galaktyka  – 23.04.2018r.
W dniu 23 kwietnia 2018 roku dzieci z grupy „Smerfy”, przybyłby z Paniami Beatką i Olą na lekcję biblioteczną , aby dowiedzieć się czegoś o KOSMOSIE.
Wprowadzeniem do lekcji był film edukacyjny – „Układ słoneczny- planety , gdzie pokazane były wszystkie planety znajdujące się w Układzie Słonecznym.
Pani Iwona wyjaśniła, że wszechświat, po grecku KOSMOS, określić można najkrócej słowem: WSZYSTKO.
Wszechświat stanowi całą przestrzeń i to, co się w niej znajduje: nasza planeta Ziemia, Słońce, gwiazdy świecące na niebie i te odległe niewidoczne – po prostu wszystko.
Dzieci dowiedziały się w bibliotece – co to jest gwiazda i co to jest planeta.
Zabawiliśmy się z piłką w grę „Słońce parzy” i dzieci wysłuchały wiersza pt.: „Planeta”. Masażyk relaksacyjny „Kosmita” przyniósł dzieciom sporo radość , a potem wyruszyliśmy w „Kosmiczną wyprawę „ – gdzie musieliśmy ubrać odpowiedni strój, włączyć silniki i
– odliczyć od 10 do 0 i start.
Po odbytym locie dzieci zapytano:
– jak czuliście się lecąc w kosmos?
– co należy na siebie włożyć zanim poleci się w kosmos?
– czy chcielibyście jeszcze kiedyś odbyć taki lot?
Odpowiedzi były różne, ale wśród dzieci mamy zadatek na kobietę kosmonautę – jest nią Gabrysia.
Na zakończenie zajęć „Smerfy” wykonały kosmiczne gwiazdy i meteoryty i za pomocą chusty animacyjnej wysłały je w kosmos.