Dziwnowskie DKK spotyka się ostatni raz przed sezonem 16 maja w poniedziałek o godz. 17.00. Omawiamy: „Przemianę” Jodi Picoult.

Dziwnowskie DKK spotyka się ostatni raz przed sezonem
16 maja w poniedziałek o godz. 17.00.
Omawiamy:

June Nealon była szczęśliwą żoną i matką, przed którą rozciągała się perspektywa wielu lat radosnego rodzinnego życia. W jednej chwili jej świat się zawalił, zamieniając życie w nieustanne oczekiwanie – na zabliźnienie ran, na dopełnienie sprawiedliwości, na cud.
Shay Bourne ma wkrótce umrzeć. Nie znalazł nigdy swojego miejsca na ziemi, nie ma już nic do zaoferowania światu. W pewnym momencie staje przed szansą odkupienia swoich win i błędów. Aby tak się stało Claire Nealon, córka June, musi przyjąć od niego bardzo szczególny dar.
Michael Wright zdecydował się poświęcić życie Bogu. Kiedy jednak osobiście poznaje Shaya Bourne’a, zostaje zmuszony do zakwestionowania założeń swojej religii, spojrzenia w innych kategoriach na pojęcie dobra i zła. I na samego siebie.

Picoult urodziła się i dorastała w Nesconset na Long Island. Wychowywała się, jak sama mówi: „w rodzinie niepraktykujących żydów”[1]. Gdy Jodi miała 13 lat Picoultowie przenieśli się do New Hampshire.
Pierwszą powieść zatytułowaną The Lobster Which Misunderstood Picoult napisała w wieku 5 lat. Napisała także dwa opowiadania, które zostały opublikowane w „Seventeen magazine”. Studiowała na Uniwersytecie w Princeton. Po ukończeniu studiów w 1987 r. podejmowała się różnych zajęć: od pracy jako edytor tekstu po nauczanie angielskiego w szkole. Tytuł magistra uzyskała na Harvard University. Jest autorką kilkunastu powieści oraz współautorką komiksu Wonder Woman wydawnictwa DC.
Jej mężem jest poznany podczas studiów Tim Van Leer, którego poślubiła w listopadzie 1989 r.[2] Wraz z trójką dzieci (Sammy, Kyle, Jake) mieszkają w Hanover w stanie New Hampshire.