05.04.2018 r. Duszki jeszcze wspominały Świeta Wielkanocne.

W kwietniowy poranek odwiedziły naszą Bibliotekę dzieci z grupy ”Duszki”, aby porozmawiać o zwyczajach i obyczajach wielkanocnych.
Ciekawostki o mazurku, o babie drożdżowej, dniu św. Lejka i wielkanocnych rękawkach były ciekawostką dla dzieci i Pań.
Na zagadki dzieci odpowiadały świetnie i żadna zagadka nie sprawiła im trudności.
Opowieść pt.: „Historia żółtego kurczątka” wprowadziła dzieci w nastrój , że trzeba pomagać w przygotowaniach do świąt i obchodzić Święta wielkiej Nocy w gronie rodzinnym lub przyjaciół. Zabawy z jajkiem – noszenie na łyżce, turlanie czołem i przekazywanie sobie jajka pod nogami i nad głową wywołały wśród dzieci mnóstwo śmiechu.
Na zakończenie zajęć dzieci miały do wykonania zadanie polegające na – wycięciu obrazka, przyklejeniu zajączka z lewej strony koszyka, pisanka ma być przyklejona w koszyku, kurczątko przykleić z prawej strony koszyka i pokolorować obrazek.
Zadanie było wykonane doskonale i z uśmiechem na twarzy „Duszki” wróciły do swojego przedszkola na smaczny obiadek.