Gumisie i „Biblioteka pełna wiedzy ” – 22.03.2018 r.

W kapryśny, śnieżny – marcowy poranek do biblioteki zawitały „GUMISIE” z przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie. Temat zajęć to : „Biblioteka pełna wiedzy”. Po powitaniu – dzieci przeszły do Oddziału dla Dzieci . Rozpoczęła się rozmowa z dziećmi o bibliotece i zawodzie bibliotekarza.
Przedszkolaki dowiedziały się, co to są katalogi i jakie są ich rodzaje. Zapoznały się też z układem książek na półkach.
W Czytelni dzieci zostały podzielone na cztery grupy książkowe – niebieską, żółtą, zieloną i czerwoną. Każda z grup miała za zadanie wybrać sobie jedną bajeczkę i na podstawie ilustracji lub wspólnych wiadomości ją omówić.
Następnie rozpoczęła się zabawa ruchowa „Książeczki na półeczki”. Do tej zabawy dzieci mają przyklejone emblematy książek w różnych kolorach. Przedszkolaki przy muzyce wykonują swobodną improwizację ruchową. Na hasło : „Niebieskie książeczki na półeczki” dzieci z emblematami w odpowiednim kolorze ustawiają się w wyznaczonym miejscu itd.
W nawiązaniu do porządku w bibliotece i na półkach została przeczytana bajeczka „Bałagan w bibliotece”.
Na zakończenie zajęć przedszkolaki wycięły zakładki do książek w formie słodkich zwierzaczków i podpisały je swoim imieniem.
DO ZOBACZENIA NA KOLEJNEJ LEKCJI!