Smerfy chcą się bawić w Teatr  05.03.2018 r.

Smerfy chcą się bawić w Teatr  05.03.208 r.
W marcowy poranek bibliotekę odwiedziła Grupa dwudziestu „Smerfów” z Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie z Paniami Beatką i Olą.
Temat naszego spotkania to : „ Zabawa w teatr.”
Spotkanie rozpoczęło się zagadką – Jak się nazywa taki budynek,
w którym zobaczysz scenę, kurtynę?
Krzesła tam stoją rząd za rzędem,
a ja tam bajkę oglądać będę.
Wszystkie dzieci doskonale wiedziały że to TEATR . Rozpoczęła się rozmowa dotycząca teatru : jakie rodzaje przedstawień teatralnych mamy – aktorskie i lalkowe. Dzieci prezentowały poszczególne lalki : pacynki, kukiełki i marionetki. Pani Ula przeczytała przedszkolakom wiersz J. Kulmowej „ Teatr żywy”.
Przedszkolaki świetnie bawiły się podczas zabawy naśladowczej – Dzieci dobierają się w pary. Stoją w odległości około metra od siebie. Jedno z dzieci jest nadawcą, a drugie odbiorcą.
Nadawca robi różne miny i figury. Jego partner stara się powtórzyć je możliwie jak najdokładniej. Co jakiś czas partnerzy zmieniają się rolami.

Następnie „ Smerfy” obejrzały na dużym ekranie przedstawienie teatralne „Królowa śniegu” z udziałem aktorów i kukiełek.
Z wielkim zainteresowaniem przedszkolaki obejrzały japoński teatr obrazkowy KAMASHIBA była to dla nich nowość. Pani Beatka wybrała dla swoich milusińskich sztukę „Legenda o skarbniku”.
Na zakończenie spotkania odbyła się zabawa twórcza w teatr. „Smerfy” prezentowały swoje umiejętności aktorskie podczas scenki do wiersza Stanisława Jachowicza „Chory kotek”.
DOZOBACZENIA na kolejnej lekcji!