Duszki w bibliotece na lekcji „Jestem Przyjacielem Wody” – 02.03.2018 r. .

Duszki w bibliotece na lekcji „Jestem Przyjacielem Wody” – 02.03.2018 r. .
W mroźny piątkowy poranek 2 marca odwiedziły naszą bibliotekę „Duszki” z przedszkola „ Promyk Słońca” z paniami Agatą i Magdą.

Tematem lekcji bibliotecznej była woda – „Jestem Przyjacielem Wody”
Zajęcia rozpoczęły się zagadką :
Służy do mycia, służy do picia
Bez niej na ziemi nie byłoby życia.
Następnie przedszkolaki obejrzały „Młodego hydrologa” (jest to multimedialna pomoc dydaktyczna ) z której mogły dowiedzieć się : co to jest woda?, jakie jest znaczenie wody w życiu człowieka.
Dowiedziały się też, jakie są zbiorniki wodne – morza, oceany, rzeki, potoki, strumienie, jeziora, stawy.
Potrafiły wymienić jakie zbiorniki wodne znajdują się w Dziwnowie – morze Bałtyckie, rzeka Dziwna i jeziorko Martwa Dziwna.
Kolejnym zadaniem było doświadczenie –„ Badamy wodę” (woda z morza, kranu, kostki lodu i para wodna). Dzieci określały kolor, zapach, smak i stan skupienia.
Pani Ula przeczytała przedszkolakom wiersz Małgorzaty Strzałkowskiej „Rzeka” w którym znajdują się ukryte słowa – rzeka, wody, ryby, itp.
Po ogromnej porcji wiedzy rozpoczęła się zabawa orientacyjno-porządkowa (Kałuże, rzeka, jezioro)
Dzieci spacerowały po sali przy akompaniamencie muzyki. W przerwie na hasło „kałuże” formowały trzyosobowe kółeczka, na komendę „rzeka” wszystkie dzieci chwytały się za ręce nie zawiązując koła, aby tworzyły długą rzekę. Na hasło „jezioro” tworzyły jedno duże koło.
Na zakończenie zajęć wykonały piękne prace plastyczne „KROPLA WODY” i wymyły dokładnie swoje ciałka przy „Piosence kąpielowej”.
DOZOBACZENIA na kolejnej lekcji  !