Tygrysy i sporty zimowe – 06.02.2018 :).

W piękny śnieżny zimowy dzień 6 lutego do naszej biblioteki zawitała grupa „Tygrysków” z Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie.
Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat obecnej pory roku – zimy. Następnie Tygryski” usiadły w kręgu i wysłuchały 3 wierszy Anny Edyk : „Na sankach”, „Skaczę na nartach”, „Piruety na łyżwach”. Dzieci rozmawiały na temat różnych dyscyplin sportowych i zimowych zabaw. Szczególną uwagę pani bibliotekarka zwróciła na bezpieczeństwo podczas takich zabaw na śniegu i lodzie.
Kolejne zadanie dla przedszkolaków to rozwiązywanie zagadek dotyczących zimy i sportów zimowych np.:
Sanki
Nie mają kół, a jeżdżą w dół, po śniegu białym, torze wspaniałym.

Łyżwy
Szybko po lodzie niosą nas one, obie do butów są przyczepione.

Narty
W dół zbocza mknął dwie deski, zostawiając długie kreski.
Na koniec spotkania „Tygryski” chętnie uczestniczyły w zabawach i zajęciach ruchowych takich jak : „Łyżwiarze” – dzieci naśladują ruchy jazdy na lodzie przy muzyce (pod każdą stopą mają jedną gazetę), „Rzut śnieżkami” do celu. Na koniec zajęć rozpoczęła się „Bitwa na papierowe śnieżki”. Wszyscy świetnie się bawili nawet panie nauczycielki. W powrotnej drodze do przedszkola dzieci miały stoczyć prawdziwą „Bitwę na śnieżki” bo tego dnia spadło mnóstwo białego puchu.