Misie poszukują oznak zimy w Dziwnowie-15.02.2018 .

Misie poszukują oznak zimy w Dziwnowie-15.02.2018 .
Piętnaścioro wspaniałych dzieci z grupy ‘Misie” z Paniami Grażynką i Wandzią oraz w towarzystwie grupowej Oliwki , przybyły do Biblioteki na zajęcia o zimie. Dzieci opowiedziały, że idąc parkiem zauważyły leżący śnieg, lekki mróz szczypał w policzki i że były ciepło ubrane , bo teraz jest pora roku zima. W nawiązaniu do pory roku bawiliśmy się w zabawę „Mróz, mróz, mróz”
Mróz, mróz, mróz( klaszczemy 3 x w dłonie)
Szczypie w uszy( w ręce, w nogi) mróz (poklepujemy część ciała)
Przyszła biała zima (idziemy w miejscu)
Śniegu nasypała ( machamy rękami)
Mróz, mróz, mróz( klaszczemy 3x w dłonie)
Uciekajmy już ( szybki bieg)
Na naszej planecie –Ziemi jest takie miejsce , gdzie śnieg i lód są zawsze. To Antarktyda. Mieszkają tam , pingwin , foka i niedźwiedź polarny i tu zadaniem dzieci było ułożenie puzzli tych zwierząt.
Wszystkie trzy zespoły wykonały zadanie. W następnej zabawie dzieci zamieniły się w zwierzęta polarne i doskonale naśladowały pingwina, niedźwiedzia i fokę. Chwilę relaksu odzyskały przy muzyce Vivaldiego pt.: „Zima”. Dla „Misi” zagadki nie sprawiły większych trudności, a zabawa – w śniegowym tunelu- przyniosła wiele radości.
Nie obyło się bez śniegowych kul , które wylądowały na każdym z nas. Na zakończenie zajęć dzieci wysłuchały piosenki „ Bałwankowa rodzina” i z uśmiech na twarzy opuściły Naszą Bibliotekę.