Smerfowa zima – 05.02.2018 :).

Przy utworze Vivaldiego – „Zima” – przywitaliśmy dzieci z grupy „Smerfy” , które przybyły do biblioteki , aby porozmawiać o zimie. Po wysłuchaniu wiersza „Zima” dzieci opisywały cechy , które są charakterystyczne dla pory roku jaką jest zima. Bardzo chętnie odpowiadały na zadawane zagadki:
Płozy , deski , Podejdziemy pod górę !
W dół szybko jak strzała
Zabawa wspaniała.
Dwie siostry – na dole , para braci – z boku
Bez z nich żaden narciarz nie zjedzie ze stoku.
Zabawa „ W śnieżne kule” polegała na zrobieniu z gazet kul śniegowych i rzucanie raz prawą ręką , raz lewą , do góry i w siebie nawzajem. Przerzucanie kul przez skakankę na stronę przeciwnika , wybieranie kul z tunelu śniegowego wywołało wśród dzieci wiele śmiechu. Dzieci świetnie wiedziały jakie zwierzęta zasypiają na zimę , jakie ptaki przylatują do Polski i w jaki sposób pomagamy zwierzętom przetrwać zimę. Z wielką uwagą dzieci wysłuchały książki M. Christiny Butler pt.: „Zimowy dzień” , a zaskoczeniem dla nich było wykonanie eksperymentu … stworzenie sztucznego śniegu z sody oczyszczonej i pianki do golenia. Eksperyment się udał , a dzieci były bardzo zadowolone.