Trzeci dzień Ferii w Bibliotece – 17.02.2018 – Woliński Park Narodowy.

Dzisiaj mamy trzeci dzień Ferii . Zabraliśmy 37 uczestników na Wycieczkę do Wolińskiego Parku Narodowego.
Zwiedziliśmy Muzeum Przyrody, gdzie spotkaliśmy naszą dobrą znajomą Panią Elę Lorent – kiedyś nauczycielka u Zarembiaków a teraz króluje w Wolińskim Parku Narodowym. Pani Ela była bardzo pomocna przy organizowaniu naszego wyjazdu.
Po Muzeum oprowadziła nas Pani Ania, która pięknie nam opowiedziała o jego zasobach.
Potem Pan Michał zabrał nas na Żubrowisko. W tej chwili mieszka tam 9 żubrów o imionach na literkę P – ozn. Polska, drugą literką jest o ozn. rasę nisko nizinną. Zagroda żubrów może pomieścić do 12 żubrów. na 30 ha parku. Piękny jeleń Maciuś pozował nam w całej swojej krasie, widzieliśmy w zagrodzie płochliwe sarenki. A locha dzika – Zosia przybiegła do nas na zawołanie Pana Michała – łasiła się jak piesek, zgrabnie skakała przymilała się do dzieci które przyniosły dla niej marchewki i jabłka, ponoć potrafi podać kopytko – ale tego nie próbowaliśmy. Jej partner Maciek bał się podejść.
Widzieliśmy też samicę orła białego. Cały las był pokryty warstwą śniegu i uczestnicy wycieczki chętnie użyły go do zabawy w śnieżki.
Wycieczka była udana i wniosła masę nowych wiadomości, które z pewnością będą bardzo przydatne :).