Czwartoklasiści i katalogi biblioteczne – 16.11.2017r.

Dnia 16 listopada odwiedzili Nas uczniowie ,czwartej klasy ze Szkoły Podstawowej razem z wychowawczynią, Panią Agatą Trojak.
Tematem lekcji bibliotecznej , był katalog. Uczniowie dowiedzieli się jaki wygląda katalog oraz , jak z niego się korzysta. Książki możemy szukać w katalogu alfabetycznym lub w katalogu rzeczowym , w katalogu alfabetycznym karty katalogowe ułożone są w kolejności alfabetycznej haseł. Natomiast katalog rzeczowy , dzieli literaturę popularnonaukową według dziedzin wiedzy, np. medycyna, przyroda , historia.
Uczniowie dowiedzieli się , że oprócz katalogu z kartami katalogowymi w bibliotece jest także katalog on-line. Obecnie możemy poszukać lub zamówić książkę, nie wychodząc z domu. Młodzież chętnie szukała książek w katalogu z kartami , jak i w katalogu on-line, większość uczniów jest zapisana do Naszej biblioteki i bardzo dobrze radzili sobie z wyszukiwaniem książek.
Uczniowie podziękowali za lekcję i na koniec dostali kartki z informacją Naszej strony internetowej. Informacji o bibliotece możemy znaleźć na stronie: www.bibliotekadziwnow.pl.