Filmy dla Dzieci listopad 2017:

1.) 04.11.2017 – sobota 10.00
„Historia wspaniałego rycerza” –
Najdroższy film animowany w historii hiszpańskiej kinematografii, inspirowany utworem Pierre’a Corneille’a, opowiada o przygodach legendarnego kastylijskiego rycerza Cyda, walczącego z Maurami.
Średniowieczna Hiszpania. Rodrigo Diaz de Vivar, syn szlachcica z Kastylii, mieszka na dworze króla Ferdynanda i przyjaźni się z jego synem, Sancho. Serce Rodrigo należy do pięknej Gimeny, choć jej ojciec, hrabia Gormaz, wolałby innego zięcia. Wkrótce kończy się spokojna egzystencja na dworze królewskim. Umiera król, a spiskowcy chcą zamordować Sancho, by osadzić na tronie jego młodszego brata. Skutkiem intryg Rodrigo traci miłość i szacunek najbliższych. Wyrzucony z dworu, szuka schronienia u arabskiego księcia, syna emira Saragossy.

2.) 18.11.2017 – sobota 10.00:
„LEGO BATMAN” .
Co się wydarzy, kiedy Batman wyjedzie na wakacje i zostawi Ligę Sprawiedliwości na straży Gotham City?
Oczywiście wybuchnie chaos! Joker podstępem skłoni Supermana do uwolnienia najbardziej niebezpiecznych zbirów ze szpitala psychiatrycznego Arkham, a Robin, Cyborg i Wonder Woman będą musieli stawić czoła tej sytuacji. Tymczasem Batman wcale nie wypocznie na urlopie. Razem z Batgirl i Nightwingiem odkryje szatańską intrygę uknutą przez Deathstroke’a i złowieszczego Bane’a – groźnych przestępców planujących stworzyć armię, która podbije świat! Pora wyruszyć na ulice Gotham w zupełnie nowym, pełnometrażowym filmie z superbohaterami DC Comics w świecie LEGO!

3.) 35.11.2017 – sobota 10.00:
„SKRZYDŁA – ZACZROWANA PRZYGODA ”.
Podczas gdy Bloom – była członkini klubu Winx – zmaga się z trudnymi obowiązkami księżniczki krainy Domino, pałające żądzą zemsty wiedźmy planują zniszczenie mitycznego drzewa życia, które utrzymuje w równowadze siły dobrej i złej magii. Czarodziejka Smoczego Płomienia obawia się, że nie podoła roli władczyni Heraklionu i żony przystojnego Skya. Z pomocą oddanych przyjaciółek – Flory, Stelli, Musy, Tecny, Layli i Roxy – rzuci jednak wyzwanie podstępnym siłom zła i nauczy się, jak zostać prawdziwą królową i zdobyć zaufanie poddanych.
Serdecznie zapraszamy do naszego bibliotecznego kina  !!!