Wystawa Prac Dziecięcych z różnych stron świata – “Wszystko Gra”.

Miejska Biblioteka Publiczna w Dziwnowie serdecznie zaprasza do obejrzenia Wystawy „Wszystko Gra” – prac dzieci z różnych części świata, wykonanych różnymi technikami.
Wystawa pochodzi z Galerii i Ośrodka Plastycznej Twórczości Dziecka w Toruniu, z którą współpracujemy od prawie pięciu lat .

W jesiennym okresie w naszej galerii muzyka gra pierwsze skrzypce. Melodie z całego świata wylały się na papier małych artystów materializując niedostępne dla oka dźwięki. Muzyczną mapę świata tworzą prace młodych melomanów z Rosji, Słowacji, Czech, Turcji oraz bliskich i dalekich regionów Polski. Barwną historię opowiadają regionalne pieśni, ludowe przyśpiewki, współczesne trendy muzyczne, poważne tony Fryderyka Chopina i Sebastiana Bacha. Nie zabrakło też „portretów” instrumentów muzycznych.
Muzycy, tancerze, instrumenty muzyczne to główni bohaterowie kolekcji w której dominują układy centralne, ukazany jest ruch, autorzy dążą do próby zwizualizowania dźwięku.
Wszystko to można obejrzeć w 77 obrazach w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Dziwnowie od 24 października do końca 2017 roku. Serdecznie zapraszamy!!!