Misie i warzywa w bibliotece 19.10.2017.

W czwartkowy słoneczny poranek 19 października do naszej biblioteki przybyła „Grupa Misiaków” z Paniami Grażynką i Wandzią. Małe Misie przyszły do biblioteki po raz pierwszy.
Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania Oddziału dla Dzieci. Znajduje się tu dużo książeczek dla dzieci i zabawek. Po zwiedzaniu biblioteki „Misie” obejrzały inscenizację wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie”.
Tematem spotkania było poznanie kolorowych warzyw. Dzieci rozpoznawały i nazywały warzywa pokazywane przez Panie bibliotekarki.
Pani Iwonka przeczytała wiersz pt. „ ANTEK-NIEJADEK”
„-Gwałtu , rety!
-Co się dzieje?
-Antek znowu dziś nic nie je, tylko chrupki i cukierki.
Mama z nim ma co dzień kłopot wielki.
Nie chce sera , nie chce mleka,
Na warzywa wciąż narzeka.
Tylko ciastka i batony oraz lizak ulubiony.
Może ty znasz jakiś sposób , by jabłuszko wziął do ręki
Albo choć marchewkę mała i zjadł ją ze smakiem cała?
-Wiem ! |Mam pomysł doskonały!
Poprosimy przedszkolaków, by go przekonały.
One chodzą do przedszkola, a tam wszystkie dzieci wiedzą
Co jest zdrowe i to właśnie zawsze chętnie jedzą.”

I po tym wierszyku rozpoczęła się rozmowa z maluszkami : dlaczego nie wolno jeść dużo cukierków i ciastek. Dzieci odpowiadały że psują się ząbki i boli brzuszek .
Aby być zdrowym i silnym należy jeść warzywa i owoce.
„Misie” przy muzyce bawiły się w różne zabawy np. „ Marchewka” (dzieci siedzą po turecku. W rytm muzyki podają sobie marchewkę z rąk do rąk. W momencie zatrzymania muzyki dziecko trzymające marchewkę odpada z zabawy.)
Następna zabawa to „Króliczki jedzą marchewkę” (dzieci wykonują skoki jak króliki, zbierają marchewkę i wrzucają do koszyka.)
Na koniec spotkania Panie bibliotekarki wykonały stempelki z ziemniaków, pieczarek i brokułu, a Misie stawiały je na kartkach. Powstały piękne kolorowe prace. „Misie” obiecały że będą odwiedzać bibliotekę częściej bo bardzo im się u nas podoba, że przyjdą razem z rodzicami a przed wyjściem Pani Grażynka zapisała swoją grupę do biblioteki i wypożyczyła dla niej piękne bajeczki.