Duszki w bibliotece na „jesiennym straganie” – 11.10.2017r.

Duszki w bibliotece na „jesiennym straganie” – 11.10.2017r.
Dnia 11 października zawitały do biblioteki dzieci z grupy „Duszki „ wraz z paniami Bożeną, Magdą oraz Jolą z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” w Dziwnowie.
Tematem zajęć był –„ Jesienny stragan”. Po przywitaniu, dzieci obejrzały na tablicy interaktywnej inscenizację wiersza Jana Brzechwy „ Na straganie”.
Po wysłuchaniu wiersza rozpoczęła się rozmowa na temat jesiennych warzyw. . „Duszki” opowiadały jakie warzywa rozmawiały na straganie i co mówiły do siebie.
Przygotowałyśmy stragan z jesiennymi warzywami i owocami . Dzieci otrzymały pieniążki na zakupy i ochoczo przystąpiły do zabawy. Należało warzywa i owoce zważyć na wadze, następnie położyć na odpowiednim talerzu – osobno warzywa i owoce, a następnie je opisać i podać nazwę.
„Duszki” rozpoznawały też smaki warzyw i owoców przy zawiązanych oczach. To była smakowita zabawa. Pani Ula zadała przedszkolakom wiele zagadek np. Jakie warzywo , chociaż niewielkie wyciśnie z oczu słoną kropelkę? itp., wszystkie odpowiedzi były oczywiście prawidłowe.
Zajęcia zakończyła zabawa – „Warzywo w tym kolorze”. Prowadząca podaje nazwy kolorów, a dzieci starają się podać nazwy warzyw w tym kolorze. Np. czerwony – pomidor, zielony – ogórek , kapusta, por itd.. Dzieci podziękowały za zajęcia piosenką i wierszykiem.
Do zobaczenia na kolejnej lekcji  !