Tygrysy szukają jesieni w Bibliotece 10.10.2017r. :)

10 października – ”Tygryski” z dziwnowskiego „Promyka Słońca” zawitała do naszej biblioteki , aby dowiedzieć się wszystkiego o jesieni i zmianach jakie zachodzą w przyrodzie o tej porze roku.
Po obejrzeniu filmu edukacyjnego pt.: „ Dlaczego liście spadają z drzew?”, dzieci wiedziały dlaczego drzewa gubią liście, jak się nazywa drzewo na którym rosną żołędzie, jakie drzewo ma korale?.
Bawiliśmy się liśćmi w rytm melodii do piosenki „ Mam chusteczkę haftowaną”, tylko słowa naszej piosenki były nieco inne:
– Mamy liście kolorowe , żółte i czerwone,
Kogo lubię , bardzo lubię , podam w jego stronę.
Rozmawialiśmy z dziećmi o pracy na roli i zbiorach z pól: ziemniaków , buraków , cebuli, cukinii, kabaczków, ogórków oraz zbiorach w sadzie : gruszek, jabłek, śliwek. Temat okazał się łatwy i fajny, bowiem dzieci wiedziały dokładnie co się zbiera jesienią zarówno z sadów jak i pól.
„Tygryski” w rytm piosenki „Szedł jeżyk, naśladowały jeżyka, konika i słonia, chodziły na czworaka, zwijały się w kłębuszek i zasypiały.
Jesienne zagadki również nie stanowiły dla dzieci żadnej trudności –
„Na jednej nóżce stoi w lesie.
W koszyczku go do domu niesiesz.”

„Na jabłoni rosną jabłka, na gruszy gruszki.
A co rośnie na sośnie, sam odgadnąć musisz!”

„Mieszka wśród lasu , orzeszki zjada,
W dziupli na zimę orzeszki składa.”

To było miłe jesienne spotkanie  i „Tygryski” zapowiedziały się na następną lekcję biblioteczną. Muszą tylko wybrać nurtujący je temat – a więc do zobaczenia wkrótce .