Pasowanie na Czytelnika Tygrysków i Gumisiów maj 2017.

10 maja o 9.30 odwiedziły Miejską bibliotekę Publiczną w Dziwnowie dwie najstarsze grupy „Promyka Słońca” – „Tygryski” oraz „Gumisie”, dziś przed nimi poważny dzień „Pasowanie na Czytelnika” MBP w Dziwnowie 
Powitaliśmy wszystkie dzieci i Panie Grażynkę i Magdę –wychowawczynie grup oraz Panie Opiekunki : Magdę i Elę.
– my gospodarze z Biblioteki w Dziwnowie– Dyrektor Alina Cygal Sobhi , Iwona Bzdyra i Wiesława Płaczkowska.
Na wstępie przeczytałyśmy Dzieciom piękny wiersz „Bibliotekarz”, i przeprowadziłyśmy test znajomości bajek przez dzieci.
Panie Iwona i Wiesia – w bajkowym przebraniu – czytały zagadki dotyczące bohaterów znanych baśni. Dzieci bez problemu rozpoznały wszystkie bajki: „Jaś i Małgosia”, „Pinokio”, „”Kot w butach” i „O Rybaku i złotej rybce”.
Panie Grażynka i Madzia również pięknie odpowiedziały na zadane im zagadki.
Rozmowa na temat szanowania książek zaspokoiła nasze oczekiwania: dzieci wiedzą ,że trzeba przed czytaniem umyć ręce, nie zaginać rogów, nie jeść przy czytaniu i używać zakładki.
Ruchowa interpretacja wiersza K. Pac-Gajewskiej „Książeczka” bardzo się dzieciom podobała i była wspaniałym impresyjnym przerywnikiem.
No i wreszcie nadszedł oczekiwany moment – moment pasowania dzieci, dzieci przyjęły postawę zasadniczą i złożyły przysięgę.
„ MY PRZEDSZKOLAKI STARSZAKI
UROCZYŚCIE PRZYRZEKAMY,
ŻE BĘDZIEMY KOCHAĆ KSIĄŻKI
KRZYWDY ZROBIĆ IM NIE DAMY
I WSKAZÓWEK I RAD KSIĄŻEK
BĘDZIEMY SŁUCHAĆ Z UWAGĄ
OBOWIĄZKI CZYTELNIKA
TRAKTOWAĆ Z WIELKĄ POWAGĄ
PRZYRZEKAMY ! „

Po Przyrzeczeniu nastąpiło pasowanie każdego starszaka na czytelnika Miejskiej Biblioteki Publicznej w Dziwnowie, w tym roku przystąpiło 33 dzieci . Każdy z pasowanych otrzymał książkę i dyplom oraz słodki cukierek z witaminkami.
Był to miły i sympatyczny dzień , a dzieci z okazji naszego Święta Bibliotekarza i bibliotek odśpiewały nam piosenkę oraz wręczyły nam przepiękne, wykonane przez siebie karty z życzeniami.
Dziękujemy ślicznie za mile spędzony czas no i oczywiście pamięć o naszym święcie .