Bajkowa Drużyna z MBP w Dziwnowie i Biblioteką Szkolna odwiedziła dzieci w Szkole Podstawowej w Dziwnowie

8 maja Bajkowa Drużyna z MBP w Dziwnowie i Biblioteką Szkolna odwiedziła dzieci w Szkole Podstawowej w Dziwnowie.
Święto Bibliotekarza postanowiliśmy obchodzić razem.
Panie przybyły z qwizem i drobnymi upominkami.
Dzieci w klasach od I do VI odpowiadały na pytania o bohaterach z ulubionych bajek – oto niektóre z nich:
– Za kim pobiegła Alicja z krainy czarów?
– W jakim kraju rozgrywa się akcja „W Pustyni i w Puszczy?
– Ile koszulek musiała upleść bohaterka baśni „Dzikie Łabędzie”?
– Jaki tytuł nosi I część „Opowieści z Narnii”?
– Ania z zielonego wzgórza ufarbowała sobie włosy na…kolor?
– Posadził ja Dziadek, wyrosła duża ….. ciągnął ją dziadek, babcia, wnuczek i Mruczek.
– jakiego koloru jest Ninja Kai z filmu ‘Lego Ninjago”?
– Kim okazało się „Brzydkie kaczątko”?
– Kto rządzi zimna Narnią, kiedy dzieci przybywają tam po raz pierwszy?
– Z jakiego kraju pochodzi baśń „Piękna i Bestia”?
Dzieci znały odpowiedzi na wszystkie pytania i wszyscy bawiliśmy się świetnie. Na pytania odpowiadały też Panie nauczycielki i Pani Dyrektor – widać, że wszyscy w szkole lubią i czytają książki.
Dzieci dostały po pięknej zakładce do książki i cukierki z witaminkami .
A bajkowa Drużyna wróciła bardzo zadowolona tym, że ich praca nie idzie na marne bo skoro dzieci są takie mądre i lubią czytać książki to jest największą satysfakcją dla Bibliotekarzy i ich szczytnej pracy. Dziękujemy i obiecujemy dbać o księgozbiór dla Was żeby był jeszcze bardziej interesujący i lubiany przez Młodych i dorosłych Czytelników .