Smerfy i zasady bezpieczeństwa 14 marca 2017.

W dniu dzisiejszy we wtorek 14 marca 2017 roku -odwiedziła naszą Bibliotekę grupa „Smerfy” z Publicznego Przedszkola „Promyk Słońca” , aby dowiedzieć się czegoś nowego oraz utrwalić swoje wiadomości o bezpieczeństwie drogowym.
Na samym wstępie dzieci obejrzały film pt.:” Mela i Marcel czyli jak bezpiecznie i zdrowo poznawać świat” dotyczący bezpieczeństwa na pasach i bezpieczeństwa na placu zabaw.
Następnie przy piosence „Trzy kolory” jeździły samochodami z zachowaniem zasad trzech kolorów: czerwony, pomarańczowy, zielony.
„Smerfiki „ doskonale przechodziły przez jezdnię przy użyciu sygnalizatora ulicznego recytując wiersz :
Na chodniku przystań bokiem
Popatrz w lewo bystrym okiem
Skieruj w prawo wzrok sokoli
Znów na lewo spójrz powoli
Jezdnia wolna więc swobodnie
Mogą przez nią przejść przechodnie.
Pani Iwona przeczytała dzieciom książeczkę o Straży Pożarnej i Policji zwracając uwagę na numery alarmowe – 997, 998, 999 i 112. Porozmawialiśmy o nie braniu od obcych słodyczy i zabawek, nie przyjmowaniu propozycji spaceru lub przejażdżki samochodem oraz nie udzielanie informacji o swojej rodzinie.
Zabawa „Który samochód pierwszy” wywołała salwy radości , a na zakończenie spotkania dzieci otrzymały do wykonania w Przedszkolu – lizaki sygnalizacyjne.
To było sympatyczne spotkanie i jak to zawsze mówi wychowawca przedszkolaków Pani Bożenka – bardzo twórcze. Podziękowaliśmy sobie nawzajem za miłą współpracę i umówiliśmy się ponownie na wiosenne tym razem spotkanie .