Misie i “Tęczowa Wiosna” w Bibliotece – 06.03.2017

„Tęczowa wiosna” taki był tytuł lekcji bibliotecznej dla Grupy „Misie” z Przedszkola Publicznego w Dziwnowie. Po Powitaniu dzieci nadszedł telegram od PANI WIOSNY, w którym wiosna informowała dzieci o tym ,że zła zima uwięziła ją w pieczarze i uwolni tylko wtedy gdy dzieci wykonają wszystkie zadania. Dzieci z ochotą przystąpiły do pierwszego zadania , które polegało na obudzeniu kwiatów do życia. Po przeczytaniu książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt.: „Wiosna” dzieci wiedziały , jakie ptaki do nas przylatują na wiosnę i jakie kwitną pierwsze drzewa i kwiaty. Drugim zadaniem była zabawa rytmiczna pt.:”Słonko po deszczu” , w której dzieci przeskakiwały przez kałuże, maszerowały rytmicznie i i robiły z błota masło. Trzecie zadanie polegało na wysłuchaniu wierszyka i wyczarowaniu z kół to , co wymienione jest w wierszyku. A było to – słoneczko- , – kwiatek- i miś. Ostatni zadaniem było przegonienie zimowego wiatru , aby wyjrzało słoneczko. Wszystkie zadania według Pań zostały wykonane doskonale i dzieci zostały nagrodzone brawami. Na koniec spotkania dzieci przywoływały wiosnę tęczowymi wstążkami , które zabrały ze sobą do Przedszkola i będą tam z dziećmi czekać na prawdziwe przyjście wiosny.